Mimari Çizim için Laptop Önerisi

Mimarların tasarım fikirleri sürekli olarak güncelleniyor ve gelişmeye devam ediyor. Günümüz de tasarım kadar görsel animasyon ve renderlarla da sunuş şekli de çok önem taşımaya başladı. Bu yazımızda sizlerle mimari çizim için laptop önerilerimizi sıralıyoruz. Başlamadan önce hemen belirtelim ki önerilerimiz 2022 yılı için geçerlidir.

Mimari çizim için Laptop Tavsiyeleri

1- Hp Zbook Studio G8

HP Zbook Studio G8 bir iş istasyonu kadar güçlü ve bir o kadar da dış görünüş itibariyle şık. NVIDIA RTX A2000 grafik kartı sayesinde çok zorlu görselleştirmelerin üstesinden gelebilirsiniz. 32 GB Ram ve 4.8 Ghz işlemci hızıyla mimari tasarım süreci için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Ürünün belki de tek üzücü tarafı fiyatları olarak görünüyor. Bu bilgisayarı daha detaylı incelemek için tıklayın.

2- Microsoft Surface Pro 8

Microsoft’un dokunmatik ekranıyla meşhur son teknoloji ürünü Surface tavsiyelerimiz arasında. Hem laptop hem de bir tablet olarak kullanabilirsiniz. Kullanışlı ve donanım anlamında da güçlü olan bu bilgisayar ile yeri geldiğinde bir firmaya şık şekilde sunum yapabilirsiniz. Bu bilgisayarı daha detaylı incelemek için tıklayın.

3- ASUS ZenBook Pro Duo 15

Tasarımcılar için üretilen bu laptop yenilikçi ikinci ekranı ve kontrol paneliyle diğerlerinden ayrılıyor. Bir CAD yazılımını kullanırken ve diğer tasarım yazılımlarını kullanırken bu prime kalitesindeki laptop sizleri mutlu edecektir.

Bu arada ASUS Pen kalem desteğinin de olduğunu söyleyelim. Bu bilgisayarı daha detaylı incelemek için tıklayın.

4- HP OMEN 15

İş istasyonunun sunduğu gücü sağlarken, çok yönlü kullanışlılık da sunar. Dokunmatik ekrana sahip küçük ve oldukça hafif olması diğer dikkat çekici tarafı diyebiliriz. Bu bilgisayarı daha detaylı incelemek için tıklayın.

5- Dell Alienware 51M R2

Oyun bilgisayarları genel itibariyle çizim yapmak isteyenlerin ilk tercihleri oluyor. Aslında oyun bilgisayarları her ne kadar CAD yazılımları için iyi performans sunmasa da DELL’in bu bilgisayarı istisna diyebiliriz. Intel’in 10. Nesil 8 Çekirdekli i7-10700 ve çift NVIDIA RTX 2070 grafik kartı, çizim yapmanın da ötesinde performans sağlar. Rahatlıkla animasyon filmleri dahi hazırlayabilirsiniz.

Mimari çizim için laptop önerilerimizi sizler için sıraladık. Dövize bağlı olarak fiyatların yüksek olduğunun farkındayız. Eğer ekonomik çizim bilgisayarları önerileri istiyorsanız bir sonraki makalemize bekleriz.

Pahalı bilgisayarlara gerek var mı?

Autocad benzeri program CADian ile çok düşük sistem donanımlarına sahip bilgisayarlarınızda dahi yüksek performans alırsınız. CADian için sistem gereksinimlerini incelemek isterseniz destek sayfamızı ziyaret ediniz.