Ücretsiz PDF Dosyasını DWG ye Çevirmek

PDF dosyasını DWG’ye çevirmek istiyorsanız bunun için pek çok ücretsiz cad aracı bulunuyor. Hem online olarak internet üzerinden dönüştürebilirsiniz hem de bir program vasıtasıyla. Ancak şunu bilmek gerekiyor ki DWG destekli bir CAD yazılımı olmadan yapılacak dönüşümlerde veri kaybı yaşanabilir. Örneğin çizim bloklarınız gelmeyebilir, katmanlar hatalı olarak aktarılmış olabilir veya daha pek çok istediğiniz data dönüşmeyebilir.

Kısa bir uyarı yaptığımıza göre şimdi ücretsiz olarak PDF dosyasını DWG ye çevirme işlemini yapabileceğiniz araçları sıralayabiliriz.

CADian

CADian programı, Autocad’e alternatif olarak geliştirilen bir CAD yazılımıdır. Yerel DWG formatında çalışması sayesinde, herhangi bir veri kaybı yaşamadan çalışmalarınızı dönüştürebilirsiniz. PDF dosyasındaki bütün çizim ve verileri eksiksiz olarak CADian’da DWG ye çevirmek mümkün. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

  1. Öncelikle CADian yazılımı sizde yüklü değilse, buraya tıklayarak 30 günlük ücretsiz sürümünü indirin. Yaklaşık 1GB lık dosya boyutu bulunuyor. 
  2. CADian programını başlattıktan sonra, üstteki menüden insert sekmesine tıklayın. Burada pek çok farklı dosya türünü içeri aktarabileceğinizi farkedeceksiniz. Insert PDF komutuna tıklayın. 
  3. İçeri aktarmak istediğiniz PDF’i seçin. Karşınıza hemen üstte göreceğiniz şekilde gelişmiş PDF aktarım aracı çıkacaktır. Burada aktarmak istediğiniz unsurları seçerek ok butonuna tıklayın. PDF çalışmanız artık doğrudan DWG’ye dönüşmüş durumda!

ALCAD

ALCAD yazılımı da harika bir Autocad alternatifi yazılım diyebiliriz. CADian ile aynı platformda çalışıyorlar ve DWG yi doğrudan destekliyor. Dolayısıyla yukarıda sıraladığımız adımları takip ederek DWG ye dönüşüm yapılabilir. ALCAD programını indirmek için buraya tıklayın. CADian’dan farklı olarak sadece 15 günlük ücretsiz deneme sunumu sağlanıyor. Bu süre boyunca bütün çalışmalarınızda full özellikleriyle kullanabilirsiniz.

Cadsofttools

Bu araç doğrudan internet üzerinden dönüşüm yapabileceğiniz ücretsiz bir dönüşüm aracı. Diğer sunduğumuz alternatiflerin aksine sadece dönüşüm hizmeti sağlıyorlar. Dönüşüm sonrasında bazı katmanlar ve çizgilerin kaybolduğuna rastlayabilirsiniz. Bu her ne kadar iyi görünmese de basit projelerde oldukça iş göreceğini düşünebilirsiniz. Cadsofttools web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

Pdfconverter

Bir diğer online dönüşüm aracı olan bu web sitesi aslında PDF ile ilgili bütün çevirileri sağlıyor. Bir önceki online çözüm aracında olduğu gibi sadece dönüşümde işinize yarayacaktır. Düzenleme ve diğer işlemlerinizde bu asla işinize yaramayacaktır. Bu arada yine veri kaybı, çizimlerde olası bozulmalar görmenizde mümkün.

CADian Türkiye olarak, ücretsiz PDF dosyasını DWG ye çevirme yollarını sunduk. Çizimlerinizi sorunsuz yürütmeniz için gerekli bütün ipuçlarını blog sayfamızdan duyurmaya devam edeceğiz. Bu içerikle ilgili herhangi bir sorunuz mu var? Destek ekibimize hemen yazabilirsiniz.